Automat z przekąskami. Ile możemy na tym zarobić?

Automaty z przekąskami i napojami pojawiły się w przestrzeni publicznej pod koniec lat dziewięćdziesiątych. Dziś trudno nam znaleźć miejsce, w którym nie natknęlibyśmy się na podobne urządzenie. Jak dalece opłacalne jest postawienie takiego automatu i co powinniśmy włożyć do środka, żeby zarobić?

Zaopatrzenie

Odpowiednie zaopatrzenie automatów z przekąskami to jeden z warunków sukcesu tego biznesu. Przede wszystkim musi być ono dostosowane do miejsca, w którym postawiliśmy urządzenie. Zupełnie innych produktów szukają bowiem uczniowie szkół ponadpodstawowych, a co innego chcą zjeść pracownicy biurowców. Asortyment możemy też zróżnicować i podzielić go na odpowiednie partie. Tym samym w automacie znajdą się i energetyczne batoniki i takie, które uważa się za zdrowe, a wręcz odchudzające. Niektóre osoby będą szukać chipsów, a inne zdecydowanie wybiorą bakalie czy podobne, zdrowe przekąski. Dobrym rozwiązaniem są też opakowane kanapki. Jednak w tym przypadku musimy mieć świadomość, że jeśli nie zostaną one sprzedane tego samego dnia, to następnego nadawać się będą tylko do wyrzucenia.

Lokalizacja

Drugim warunkiem osiągnięcia sukcesu jest znalezienie odpowiedniej lokalizacji. Przede wszystkim w okolicach naszego automatu musi się kręcić wiele osób. Im dłużej trwa ruch, tym większe zyski jesteśmy w stanie osiągnąć. Z tego powodu najbardziej cenione są miejsca, gdzie ludzie przebywają przez całą dobę. To na przykład lotniska czy dworce kolejowe. Pamiętajmy też, że zysk musi być liczony z uwzględnieniem kosztów. Raczej nikt nie pozwoli nam postawić automatu za darmo. Musimy się tu liczyć z koniecznością zapłacenia „czynszu”. Ten jest bardzo różny. Niekiedy wynosi sto, a czasami i tysiąc złotych. Wszystko zależy od miejsca, w którym stać będzie nasz automat. Ostatecznie musimy zadbać o odpowiednie i stosunkowo częste uzupełnianie urządzenia. Jeśli nie będziemy często wkładać do środka produktów, to klienci szybko zaczną omijać nasze urządzenie. Efektem będzie natychmiastowy spadek dochodów. Brak regularnych dostaw może też zdenerwować właściciela obiektu, który poszuka lepszego i solidniejszego operatora.

Więcej informacji na https://ebakalland.pl/vending.html

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Znajdź nas na Facebook’u!

Zobacz: