Co warto wiedzieć o kredytach online?

Udzielanie kredytów to jedna z bardziej popularnych usług świadczonych przez wszystkie banki (podobnie jak karta kredytowa, na której posiadanie decyduje się coraz więcej osób). W każdym z banków na kredyt mogą liczyć zarówno osoby prywatne jak i przedsiębiorcy. Warto wiedzieć, że dzisiaj dostępne są także kredyty online. W przypadku tych kredytów formalności załatwia się bez konieczności wychodzenia z domu i udawania się do oddziału banku – wszystko załatwiamy za pośrednictwem strony internetowej wybranego banku. Jakie kredyty dla osób fizycznych cieszą się największą popularnością?

Kredyt gotówkowy

Jest to jeden z kredytów, który w bankach cieszy się bardzo dużą popularnością. Jest udzielany przez wszystkie banki, które działają w naszym kraju. Aby go otrzymać trzeba mieć stałe dochody pochodzące z umowy o pracę, renty czy emerytury. Formalności związane z przyznaniem kredytu gotówkowego trwają bardzo krótko, pożyczone przez bank pieniądze błyskawicznie trafiają na konto kredytobiorcy. Kredyt gotówkowy jest jednym z rodzajów kredytów w przypadku, którego możliwe jest złożenie wniosku drogą online. Mówiąc o kredycie gotówkowym, warto jeszcze dodać, iż jest to kredyt, z którego środki można wydać na dowolny cel. Podobnie jak pieniądze, które znajdują się na produkcie, jakim jest karta kredytowa.

Limit w koncie

Jest to rodzaj kredytu związanego z rachunkiem oszczędnościowo-rozliczeniowym. Mogą go więc dostać tylko osoby, które posiadają konto osobiste. Wniosek o kredyt odnawialny występuje się do banku, który prowadzi nasz ROR. Formalności trwają bardzo krótko, można je załatwić osobiście, telefonicznie lub drogą online. W przypadku kredytu online umowę może dostarczyć kurier, bank może też przesłać ją pocztą. Możemy również zgłosić się po nią osobiście do oddziału banku. Limit w koncie zostanie nam udostępniony po upływie dwóch dni. Czasem trwa to jednak dłużej, formalności nie powinny jednak przeciągnąć się powyżej siedmiu dni. Limit w koncie nazywany jest popularnie kredytem odnawialnym; bank udziela go na okres dwunastu miesięcy. Jest jednym z najtańszych kredytów dostępnych w bankach: odsetki są przez bank naliczane od wykorzystanej kwoty.

Karta kredytowa i kredyt online cieszą się ogromną popularnością. To dzisiaj produkty, które w swojej ofercie ma niemalże każdy bank.

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Znajdź nas na Facebook’u!

Zobacz: