Wyższość mebli na wymiar nad sklepowymi

W ostatnich czasach budownictwo energooszczędne i pasywne znacznie zwiększyło swoje popularność wśród inwestorów i osób zastanawiających się nad budową domu. Takie rozwiązania nie tylko wpływają pozytywnie na budżet domowy i wydatki na opłaty związane z utrzymaniem domu. Fakt, że dom wybudowany jest w stylu energooszczędnym wpływa przede wszystkim na jego wartość i atrakcyjność.

Aby dom był w takim stylu wybudowany przede wszystkim należy zachować pewne zasady budownictwa, a przede wszystkim odpowiednią izolację okienną.

Okna pasywne, co to takiego?

Aby można było mówić, że okna są pasywne muszą przede wszystkim spełniać wymogi budownictwa pasywnego, które z kolei charakteryzuje się wysoką izolacyjnością i możliwością ogrzewania poprzez energię słoneczną oraz energię wytwarzaną przez mieszkańców i domowników.

Okna te swoje zastosowanie zawdzięczają przede wszystkim bardzo dobrym materiałom, z których zostały wykonane. Okna wykonywane są z najlepszego i najcieplejszego drewna, czyli z sosny. To właśnie ten materiał wpływa na tak dużą izolację ciepła w domu. W ramach i skrzydłach okna pasywne mają zamontowane specjalne komory, które obniża wypuszczanie ciepła na zewnątrz. Dobrym rozwiązaniem jest tzw. „ciepła ramka”, która odpowiedni rozkłada temperaturę na pograniczu szyby i ramy okna. Dużą rolę odgrywają oczywiście szyby, które mają za zadanie przyjmowanie jak największej ilości energii słonecznej z kolei nie oddając energii na zewnątrz.

Energooszczędność

Decydując się na zakup okien pasywnych, które zyskują miano określenia energooszczędnych musimy zdecydować się na wybór odpowiedniej firmy, która nam takie okna zamontuje. Oczywiście ich wspaniałe właściwości to jedno, ale prawidłowy montaż jest równie ważny. Źle dobrane okna lub źle zamontowane będą dobrym miejscem na uciekanie ciepła domowego- w takim przypadku możemy pozbyć się nawet 30 procent ciepła domu. Oczywistym faktem w takim przypadku może być również pojawienie się pleśni na ścianach, poprzez gromadzenie się pary wodnej w pomieszczeniu.

Jeżeli interesuje Cię zakup okien pasywnych, zajrzyj też na tą stronę:

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Znajdź nas na Facebook’u!

Zobacz: