Co wpływa na wysokość składki

Co wpływa na wysokość składki

Kalkulator ubezpieczenia samochodu, to doskonałe, a jednocześnie niezwykle proste narzędzie internetowe, które pozwala w bardzo szybki sposób obliczyć, jak wysoką składkę przyjdzie nam zapłacić za ubezpieczenie OC lub AC.

Przy okazji dowiedzieć się za jego pośrednictwem możemy, co tak naprawdę decyduję o wysokości naszych składek.

Dane, które musimy wpisać w poszczególne rubryki, dotyczą właściciela samochodu oraz samego pojazdu

Ważna jest zatem nasza data urodzenia oraz data, kiedy otrzymaliśmy prawo jazdy. Im jesteśmy młodsi i im bardziej niedoświadczeni jako kierowca, tym wyższą składkę będziemy zmuszeni zapłacić. Najmniej wydadzą ci kierowcy, którzy mają trzydzieści do czterdziestu lat i mają prawo jazdy od przynajmniej piętnastu lat. Wiążę się to z statystyką, do której dostęp mają towarzystwa ubezpieczeniowe, a która jasne pokazuje, że młodzi kierowcy z niskim stażem, odpowiadają za największą liczbę wypadków drogowych. Znaczenie ma też nasze miejsce zamieszkania. Osoba, która mieszka w dużym mieście, jest bowiem bardziej narażona na wypadek przy poruszaniu się samochodem, niż ktoś, kto korzysta z niego na wsi.

Ważne są też dane dotyczące samego samochodu

Przede wszystkim liczy się jego wiek oraz przebieg. Im jest on starszy, a przebieg większy, tym wyższa wedle ubezpieczyciela szansa, że samochód okaże się zawodny. To z kolei wpływa na nasze bezpieczeństwo na drodze i zwiększa szansę kolizji. Jeśli jednak samochód jest zbyt dobry, a konkretnie może rozwijać duże prędkości, to czynnik ten, także będzie powodował podniesienie stawki. Większa prędkość oznacza, większe ryzyko spowodowania wypadku drogowego, a jego skutki będą dużo poważniejsze niż dzieje się to przy stłuczkach. Ostatecznie ważna jest też marka i model samochodu. Ubezpieczyciel bowiem posiada statystyki, z których jasno wynika jakie modele uczestniczą najczęściej w kolizjach drogowych i które samochody są najchętniej kradzione przez przestępców. Jeśli nasz pojazd będzie znajdował się wśród tych, które są często kradzione, to najpewniej przyjdzie nam zapłacić wyższą składkę za dobrowolne ubezpieczenie.

Sprawdź wysokość składki na https://kalkulator.mtu24.pl/motor/ikdirmtu24pl/vehicle

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Znajdź nas na Facebook’u!

Zobacz: