Czym charakteryzuje się kredyt na samochód?

Własny samochód to oczywiście komfort, wygoda, a także wielka niezależność. Niestety, zakup samochodu to duży koszt, na który nie każdy może sobie pozwolić. Jeśli chcemy kupić przyzwoite auto, musimy liczyć się z wydatkiem rzędu kilku tysięcy złotych. Na szczęście dzisiaj ci, którzy nie mają takiej kwoty nie muszą się martwić. Z pomocą przychodzą bowiem banki. Kredyt na samochód to coś, co pomoże spełnić marzenia o posiadaniu auta. Zobaczmy, czym charakteryzuje się kredyt samochodowy i dlaczego jest dobrym wyborem.

Możliwość zakupu auta nowego i używanego

Wiele osób sądzi, że kredyt na samochód to rozwiązanie kierowane wyłącznie do tych osób, które chcą kupić nowy samochód. Tymczasem okazuje się, że również pojazd używany można kupić za kredyt. Banki nie robią obecnie żadnych problemów z udzielaniem kredytów na zakup używanego samochodu.

Niski koszt kredytu

Kredyt samochodowy to dobre rozwiązanie, jeśli zależy nam na kredycie o stosunkowo niskim koszcie. Pod tym względem kredyt samochodowy znacznie przewyższa kredyt gotówkowy, który również można zaciągnąć na zakup samochodu. Niższy koszt związany jest także z tym, że bank nie musi stosować dodatkowych form zabezpieczenia. Formą zabezpieczenia kredytu na zakup auta jest bowiem sam samochód.

Czas kredytowania

Kredyty na samochód nie są udzielane wyłącznie na krótki czas. Osoby zainteresowane taką formą finansowania zakupu samochodu mogą liczyć na czas kredytowania sięgający nawet dziesięciu lat. Warto pamiętać, że im dłuższy czas kredytowania, tym niższe raty. Ma to szczególne znaczenie zwłaszcza wówczas, gdy kupujemy naprawdę drogi samochód. Niższe raty oznaczają większy spokój, a nierzadko również brak konieczności zastanawiania się skąd wziąć pieniądze na kolejne raty.

Rozmaity sposób spłaty

Decydując się na taką formę finansowania zakupu samochodu, warto pamiętać, że do dyspozycji mamy kilka sposobów spłaty. Większość osób decyduje się na raty o równej wysokości. W grę wchodzą także raty malejące. Nietypową formą spłaty takiego kredytu jest rata balonowa. Decyduje się na nią coraz więcej osób.

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Znajdź nas na Facebook’u!

Zobacz: