Czym docinać glazurę?

Ceramiczne kafelki to bardzo popularny sposób wykańczania ścian i podłóg. Ostateczny efekt, jaki zostanie osiągnięty zależy nie tylko od wiedzy i umiejętności osoby, która je montuje, ale także od tego, jakimi narzędziami posługuje się, aby precyzyjni dociąć płytkę do potrzebnych wymiarów.

Narzędzie nieodzowne do cięcia płytek

Najbardziej dokładnie do potrzebnych wymiarów można dociąć ceramiczne płytki przy pomocy przecinarek do glazury. Przecinarki do glazury to narzędzia, które służą do precyzyjnej obróbki nie tylko glazury, ale również gresu i terakoty. Na rynku dostępne są przecinarki ręczne i elektryczne. Te pierwsze są narzędziami bardzo prostymi w działaniu, aby je obsługiwać nie trzeba posiadać żadnych wyjątkowych umiejętności. Z obsługą ręcznej przecinarki do glazury poradzi sobie każdy. Ich zaletą jest także to, że są w pełni mobilne. Niewiele ważą i przeniesienie ich w dowolne miejsce nie stanowi żadnego problemu. Plusem jest też to, że nie muszą być podłączone do prądu. Zwiększa to możliwości ich wykorzystania. Ręczne przecinarki przydają do cięcia glazury i innych płytek ceramicznych, których szerokość to minimum 5 cm. Przecinarki elektryczne są bardziej efektywne niż ręczne. Można nimi ciąć także płytki wielkoformatowe. Elektryczne wycinarki do glazury dzielą się na dwa typy: dolnowrzecionowe i górnowrzecionowe. Pierwszymi tnie się płytki metodą na sucho. Przecinarki górnowrzecionowe wyposażone są w tarczę, która jest chłodzona wodą. Niezbędny jest dostęp do wody. Korzystając z elektrycznej przecinarki można ciąć płytki bardzo precyzyjnie nie tylko po linii prostej, ale także na skos.

Która przecinarka jest lepsza?

Oba rodzaje przecinarek maja swoje zalety. Wybór odpowiedniej przecinarki zależy zarówno od tego, jak będzie wykorzystywana, jak również od możliwości finansowych. Osoby, które nie zajmują się zawodowo układaniem płytek ceramicznych nie muszą inwestować w zakup drogiej i profesjonalnej przecinarki elektrycznej. W zupełności wystarczy im ręczna.

Więcej na https://www.husqvarnacp.com/pl/maszyny/przecinarki-do-glazury

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Znajdź nas na Facebook’u!

Zobacz: