Dodatkowe ubezpieczenia dla naszego samochodu

Samochód to nie tylko wyjątkowo użyteczny pojazd jeżdżący, ale też ważny składnik naszego majątku oraz potencjalnie bardzo niebezpieczne mienie, za pośrednictwem którego może dojść do wypadku. Już nawet przy niewielkiej prędkości nagłe zatrzymanie się na drzewie lub innym pojeździe może mieć tragiczne skutki, a potrącenie kogoś na rowerze lub na pasach będzie oznaczało gigantyczne kłopoty. Dlatego ubezpieczamy się i chronimy się w ten sposób przed naszą odpowiedzialnością oraz powstałymi na naszym majątku szkodami. Obligatoryjne jest ubezpieczenie OC, z którego naprawione zostaną szkody innych osób. Inne ubezpieczenia mogą być bardzo przydatne dla ochrony naszego majątku, nas samych dla zapewnienia nam wygody. Jakie to ubezpieczenia?

Ubezpieczenie naszej osoby

Pierwszą grupa takich ubezpieczeń są ubezpieczenia skierowane w stosunku do naszej osoby. Te ubezpieczenia samochodowe to przede wszystkim NNW oraz ubezpieczenia assistance. Pierwsze z nich zapewni nam odszkodowanie w sytuacji, kiedy nam lub pasażerom przytrafi się coś złego w związku z samochodem, czyli nie tylko w trasie, ale na przykład na parkingu czy w czasie wsiadania do auta. Ubezpieczenia samochodowe typu assistance to z kolei wsparcie na drodze, na przykład odholowanie samochodu, który gdzieś w trasie odmówi nam posłuszeństwa.

Ubezpieczenia majątkowe

Ubezpieczenia samochodowe przeznaczone do ochrony naszego portfela to ubezpieczenia AC, a także ubezpieczenia poszczególnych elementów pojazdu, które mogą nie być obejmowane innymi ubezpieczeniami. Najczęściej tego typu ubezpieczenia samochodowe to ubezpieczenia opon i ubezpieczenia szyb, czyli dwóch elementów, które bardzo często ulęgają uszkodzeniu i powoduje to wyjątkowo duże problemy. Na ubezpieczenia szyb powinny zdecydować się przede wszystkim osoby korzystające z modnych przez pewien czas samochodów, w których szyby były wyjątkowo duże i przez to koszt ich wymiany bywa astronomiczny w porównaniu z wartością samochodu. A ryzyko uszkodzenia jest też znacznie większe.

Te i wiele innych ubezpieczeń dostępnych jest w ofercie na stronie https://mtu24.pl/ .

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Znajdź nas na Facebook’u!

Zobacz: