Kredyt a pożyczka - jaka jest różnica?

Dania kuchni włoskiej podbiły serca wielu Polaków. Do tych, które cieszą się ogromną popularnością wśród naszych rodaków należy pizza. Liczba pizzerii, które działają w naszym kraju jest olbrzymia. Pizza Zakopane to okazja do spróbowania klasycznych rodzajów pizzy przygotowanych według tradycyjnych receptur.

Jakie wersje pizzy są w menu?

W pizzeriach na terenie całego kraju (te w Zakopanem nie są więc wyjątkiem) klienci mogą zamówić klasyczną pizzę Margheritę. Jest to danie, na które przepis został stworzony przez neapolitańskiego kucharza Raffaele Esposito 150 lat temu. Swoje danie kucharz przygotował dla królowej Małgorzaty Sabaudzkiej, która składając w mieście wizytę wraz z mężem miała ochotę na spróbowanie miejscowego przysmaku. Esposito przygotował pizzę używają 3 składników w kolorach włoskiej flagi: czerwonego sosu pomidorowego, białego sera mozzarella i zielonych listków bazylii. Pizza Margherita jest najbardziej prostą wersją tego dania. W menu pizzerii zakopiańskich znajdziemy także pizzę capricciosa z szynką i pieczarkami. Oczywiście wśród składników jest także sos pomidorowy i mozzarella. Miłośnicy ostrych smaków z pewnością chętnie wybiorą pizzę pepperoni. W menu polskich pizzerii coraz częściej można zauważyć pizzę przygotowaną ze składników, które nie są używane we Włoszech. W ofercie pojawiają się więc pizze z kebabem. Z menu zakopiańskiej pizzerii klienci mogą wybrać pizzę, w której połączono tradycyjne włoskie i polskie smaki. Wśród dodatków jest więc góralski ser, mozzarella, żurawina, sos pomidorowy.

Nie tylko dla tych, którzy kochają mięso

Wśród dodatków, które wybierane są wyjątkowo często królują różnego rodzaju szynki, kiełbasy i grillowany kurczak. Przybywa jednak osób, które z różnych przyczyn nie chcą lub nie mogą jeść mięsa. W ofercie coraz większej liczby pizzerii pojawiają się więc pizze wegetariańskie. Niektórzy właściciele pizzerii idą jeszcze dalej i wprowadzają do menu pizzę wegańską. Standardem powoli staje się też rezygnacja z używania jaj pochodzących od kur z chowu klatkowego.

Więcej na https://www.pizzadominium.pl/lokale/zakopane-krupowki

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Znajdź nas na Facebook’u!

Zobacz: