Impregnat do betonu na zewnątrz

Czym jest impregnat gruntujący do betonu na zewnątrz? W jaki sposób działa? Jakie są korzyści wynikające z jego stosowania? Impregnat do betonu na zewnątrz – co to jest?

Impregnat gruntujący do betonu na zewnątrz to preparat służący do gruntowania wymalowań zewnętrznych. Można go także używać jako środka gruntująco-wzmacniającego i stosować pod inne farby rozpuszczalnikowe. Stosuje się go pod różnego rodzaju izolacje, szpachlówki, laminaty oraz do ogólnego wzmacniania betonowych powierzchni. Jego celem jest zmniejszenie chłonności betonu.

Pomaga on wzmocnić betonowe podłoża

Proces impregnacji polega na nasycaniu materiałów żywicznymi kompozycjami. Ma to na celu głównie zabezpieczenie podłoża przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, takimi jak: pleśń, wilgoć, owady, promieniowanie ultrafioletowe. Proces wzmacniania podłoża pomaga zmniejszyć jego porowatość. Impregnatu gruntującego do betonu na zewnątrz używa się np. do parkingów wewnętrznych czy zewnętrznych lub do zewnętrznej architektury, takiej jak kamienne podłoża. Impregnat zwykle ma postać bezbarwnego, malarskiego płynu. Kładzie się go wyłącznie na suche miejsca.

Korzyści wynikające ze stosowania impregnatu do betonu

Impregnat do betonu na zewnątrz pogłębia kolor i nadaje świeży wygląd. Posiada niezwykłe właściwości nie tylko impregnujące, ale także wzmacniające, gruntujące oraz pielęgnujące. Wspomaga uszczelnianie powierzchni. Jego działanie polega na tym, że tworzy delikatną powłokę, która zabezpiecza powierzchnię przed zbyt szybką utratą wody. Chroni przed wilgocią oraz innymi czynnikami atmosferycznymi. Ponadto, zapewnia ochronę przed szkodliwym wpływem owadów, wnikaniem olejów oraz działaniem czynników chemicznych. Powstrzymuje przed procesem wzrostu mchów i porostów. Gwarantuje zachowanie estetyki podłoża na długie lata. Wzmacnia kolor betonu na długi czas. Wypełnia również pory w betonowym podłożu. Likwiduje niedobory piasku w szczelinach. Jest on bardzo wygodny w użytkowaniu, a sam proces impregnacji wykonuje się bardzo szybko.

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Znajdź nas na Facebook’u!

Zobacz: