Instalacja systemu

Instalacja systemuGłówny kanał odpowiadający za transport gorące powietrza z kominka, należy podłączyć do powiększonego, wentylacyjnego kanału nawiewnego.

Kanał doprowadzający gorące powietrze powinien mieć zamontowaną przepustnicę zwrotną, odpowiedzialną za zabezpieczenie kanału z gorącym powietrzem przed wtłaczaniem się powietrza z wentylacji. Druga przepustnica powinna zostać zainstalowana w kanale nawiewnym, w miejscu łączenia z kanałem gorącego powietrza. Dzięki temu można zabezpieczyć centralę wentylacyjną przed gorącym powietrzem pochodzącym z kominka.

Instalacje tego typu wymagają poprawnego dobrania wielkości mocy wentylatora, przepustnic oraz kanałów, a także odpowiedniej regulacji układu.

Dlatego ogrzewanie kominkowe z systemem DGP powinien zaprojektować i założyć fachowiec. Jeżeli szukasz informacji na temat podobnego rozwiązania to zdecydowanie powinieneś przejrzeć dostępne w Internecie możliwości, a dzięki nim dowiecie się, co dla was będzie najlepsze. Wykorzystanie możliwości internetowych pozwala znacząco oszczędzić czas. Zdecydowanie warto korzystać z podobnych wariantów, które zdobywają coraz to większe zainteresowanie.

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Znajdź nas na Facebook’u!

Zobacz: