Jak urządzić salon z kuchnią?

Urządzanie kuchni otwartej na salon to rozwiązanie wybierane stosunkowo często. Ma ono wiele zalet: pomieszczenia wydają się bardziej przestronne, a domownicy mogą więcej czasu spędzić ze sobą.

Tak urządzona kuchnia sprzyja więc integracji domowników.

Otwarta kuchnia: jak ją urządzić?

To rozwiązanie, które może pełnić dwie funkcje: wyspa może służyć nie tylko przyrządzaniu posiłków, ale stanowić również optyczną przegrodę. Aranżacja salonu z kuchnią wymusza zastosowanie pewnych rozwiązań. Na pewno trzeba ograniczyć zapachy charakterystyczne dla kuchni. Urządzając kuchnię połączoną z salonem koniecznie musimy kupić okap. Do kuchni z wyspą należy wybrać specjalny, wyspowy okap. Umieszcza się go nad wyspą, chowając przewody elektryczne i wentylacyjne w podwieszanym suficie lub wyżłobionym na suficie rowku. Na etapie instalowania okapu warto pomyśleć również o dobrym oświetleniu wyspy. To idealny moment, aby nad wyspą zamontować oprawy oświetleniowe.

Jak wykończyć podłogę?

Mamy dwie możliwości: posadzka zarówno w części kuchennej jak i w salonie może zostać wykończona tymi samymi materiałami lub wybrać różne materiały. W pierwszym przypadku materiały powinny być nie tylko trwałe, ale także pięknie prezentować się w salonie. Wymagania te spełnią płytki gresowe lub kamień naturalny albo jego imitacje. Płytki gresowe wybierane są bardzo często. Są dostępne w wielu wzorach i kolorach, dają wiele możliwości. Są także płytki, które bardzo udanie imitują drewniane deski lub naturalny kamień. W przypadku kuchni połączonej z salonem bardzo ważne jest wybranie koloru ścian. Barwa ścian w części kuchennej powinna pasować do tej w salonie.

Otwarte kuchnie należą do coraz częściej wybieranych rozwiązań. Stosowane są nie tylko w nowych domach, ale także w tych remontowanych. Łącząc kuchnię z salonem sprawiamy, że wnętrze wydaje się bardziej przestronne. To tego możemy spędzać więcej czasu razem. Aranżacja salonu z kuchnią wymaga jednak dopasowania materiałów, mebli i kolorystyki do pozostałych elementów wyposażenia.

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Znajdź nas na Facebook’u!

Zobacz: