Jaki sejf zainstalować w domu

Jeszcze do niedawna sejf w domu uważany był za przejaw snobizmu czy wręcz ekstrawagancji. Czasy jednak się zmieniają i coraz częściej uważamy sejf za jeden ze zwykłych mebli o jasno określonym przeznaczeniu.

Zmiana nastawienia w stosunku do sejfów wynika z faktu, że mamy coraz więcej rzeczy, które chcemy ukryć lub uczynić niedostępnymi. Czasami jak w przypadku broni posiadanie sejfu wymagane jest przez prawo dotyczące jej przechowywania.

O tym jaki sejf zdecydujemy się zainstalować decyduje fakt co chcemy w nim schować

To banalne twierdzenie nie wyczerpuje jednak całości definicji zapotrzebowania. Istotne jest bowiem nie tylko przeznaczenie sejfu ale też jego wielkość i poziom zabezpieczenia. Najpopularniejszym rodzajem produktów tego typu są sejfy antywłamaniowe. Charakteryzuje je wzmocniona konstrukcja zamka i solidne wykonanie. Służy on do przechowywania gotówki, biżuterii czy też papierów o szczególnej wartości. Zanim zdecydujemy się na zakup tego typu sejfu, powinniśmy skrupulatnie sprawdzić jego klasę bezpieczeństwa i to czy jest ona uregulowana normą. Powie nam ona na ile sejf zabezpiecza rzeczy wartościowe i na jakie narzędzia oraz metody włamań jest odporny. Ponadto możemy w tego typu produkcie zainstalować dodatkowe zabezpieczenia w postaci choćby systemu sygnalizacji.

Więcej na https://www.saffort.pl/

Sejf

Współczesne sejfy w odróżnieniu od tych znanych z dawnych lat nie przypominają już topornych skrzyń, których nie da się wpasować w otoczenie pokoju. Dziś ich forma jest na tyle zróżnicowana, że możemy swobodnie dostosować je do mieszkania tak aby nie tylko nie odróżniały się od ogólnego wystroju ale wręcz stanowiły jego dopełnienie czy też nawet ozdobę.

Nieco inna rolę w stosunku do antywłamaniowych pełnią sejfy ognioodporne. Mają one tylko podstawową ochronę przed włamaniem, ale są w stanie skutecznie zabezpieczyć zawartość w przypadku pożaru pomieszczenia. Najdroższe są sejfy, które łączą obie te zalety i chronią nasze oszczędności oraz papiery wartościowe zarówno przed włamaniem jak i pożarem.

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Znajdź nas na Facebook’u!

Zobacz: