Koło ratunkowe dla zadłużonych

Kredyt konsolidacyjny to przysłowiowe koło ratunkowe dla zadłużonych, czyli osób posiadających inne zobowiązania finansowe, wynikające z zaciągniętych wcześniej kredytów i pożyczek.


O kredyt konsolidacyjny może ubiegać się każdy, kto posiada mniejsze lub większe zadłużenie co najmniej w kilku instytucjach finansowych, a łączna wysokość rat przekracza możliwości domowego budżetu. Warto jednak pamiętać, że wniosek kredytowy należy złożyć zanim rozpoczną się działania windykacyjne lub egzekucje komornicze.

Śmiało można więc stwierdzić, że kredyt konsolidacyjny to idealne rozwiązanie dla osób rozsądnych, które chcą uniknąć niepotrzebnych problemów finansowych.

Kredy konsolidacyjny na długie miesiące

Kredyt konsolidacyjny to pożyczka przeznaczona na konkretny cel, czyli spłatę dotychczasowych zobowiązań finansowych.

Wniosek kredytowy można złożyć za pośrednictwem internetu lub bezpośrednio w oddziale banku, wskazując szczegółowy cel, czyli dotychczasowe zadłużenia. Wbrew pozorom jest to bardzo ważny element, na którego podstawie ustalana jest wysokość kredytu konsolidacyjnego.

Pod względem formalnym kredyt konsolidacyjny jest taki sam, jak popularne kredyty gotówkowe – kredytobiorca musi wykazać zdolność kredytową, czyli realne dochody, które umożliwią spłatę zobowiązania. Warto jednak pamiętać, że istnieje możliwość negocjowania z bankiem okresu kredytowania – im dłuższy, tym niższe raty, a tym samym mniejsze obciążenie domowego budżetu. Kredyt konsolidacyjny może być udzielony nawet na kilkadziesiąt miesięcy.

Zdolność kredytowa

W przypadku osób, które nie posiadają wymaganej zdolności kredytowej, możliwe jest wskazanie poręczyciela lub poręczyli, czyli osób, które obejmą współodpowiedzialność za terminową spłatę kredytu i zobowiążą się do spłaty rat w sytuacji, gdy kredytobiorca nie będzie wywiązywał się z tej powinności.
Kredyt konsolidacyjny przeznaczony jest na spłatę wcześniejszych zobowiązań, dla kredytobiorcy oznacza to uwolnienie się od wcześniejszych zobowiązań i spłatę wyłącznie jednej raty przez określoną ilość miesięcy.

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Znajdź nas na Facebook’u!

Zobacz: