Kominek kaflowy: urok kafli

Już kilka lat temu do naszych domów zaczęły powracać z triumfem kominki. W zależności od typu mogą być tylko dekoracją wnętrza albo też dodatkowym lub jedynym źródłem ogrzewania domu. Jeżeli zależy nam na tym, aby kominek ogrzewał dom, a jednocześnie był po prostu piękny postawmy na kominek kaflowy.

Obudowa tego kominka została wykona z kafli

Zaletą kafli jest między innymi to, że akumulują one ciepło. Nawet więc bardzo długo po wygaśnięciu kominka w pomieszczeniu utrzymuje się przyjemna temperatura. Do tego kafle są obecnie dostępne w ogromnym wyborze kolorów, mogą też mieć bardzo różną fakturę i różne wykończenie powierzchni. Mogą być nie tylko białe, ale zielone, brązowe czy w kolorze butelkowej zieleni. Do tego mogą być zdobione złotymi albo srebrnymi ornamentami, mogą też być zupełnie gładkie. Tak szeroki wybór kafli pozwoli na wykonanie obudowy kominka, który idealnie będzie pasował do każdego wnętrza.

Rozmawiając o kominkach kaflowych koniecznie trzeba wspomnieć o piecach wyposażonych w specjalny wkład (zobacz). Tego typu piece łączą w sobie zalety tradycyjnego pieca kaflowego i kominka. Dzięki temu, że mają one wkład nie trzeba budować do nich paleniska. Większość modeli kominków kaflowych ma wkład wykonany z żeliwa. Wkład ten został następnie obudowany żeliwem, dzięki temu kominek kaflowy akumuluje więcej ciepła. Tego ciepła akumuluje jeszcze więcej dzięki obudowie wykonanej z kafli.

Modeli kominków kaflowych jest na rynku całkiem sporo

Są one nie tylko praktyczne, ale także bardzo dekoracyjne. Łączą w sobie zalety charakterystyczne dla tradycyjnych pieców kaflowych z zaletami charakterystycznymi dla nowoczesnych kominków. Dzięki temu, że użyte na ich obudowę kafle różnią się kolorami i wzorami, kominki kaflowe sprawdzają się we wnętrzach urządzonych w różnych stylach; pasują zarówno do klasycznie, jak i bardzo nowocześnie urządzonych wnętrz. Pełnią w nich dwie funkcje: praktyczną i dekoracyjną. Kominki w obudowie z kafli mają coraz większe grono zwolenników, ich sprzedaż stale się więc zwiększa.

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Znajdź nas na Facebook’u!

Zobacz: