Lady sklepowe

Zarówno w małych sklepikach osiedlowych jak i w ogromnych sklepach wielko metrażowych stosowane są oczywiście lady sklepowe. W sklepach mogą pełnić one nieco inne funkcje, co więcej mogą także znajdować się w zupełnie innych miejscach.

O ile w małym sklepiku osiedlowym lada sklepowa jest można powiedzieć głównym elementem wyposażenia sklepu, wykorzystywanym między innymi podczas obsługi klientów przez sprzedawcę, to w sklepach wielko metrażowych lady sklepowe stosowane są już raczej tylko i wyłączenie na określonych stoiskach, na których sprzedawane są określone towary, na przykład artykuły spożywcze, które wymagają nie tylko odpowiedniego przechowywania ale także i obsługi sprzedawcy, który towar podaje. Dotyczy to na przykład mięsa czy wyrobów cukierniczych.

lady sklepowe

Lady sklepowePrzy każdym z takich stoisk zastosowane będą oczywiście inne regały, na których produkty są prezentowane oraz nieco inne lady, które muszą być nie tylko funkcjonalne, ale także jak się to określa przyjazne dla klientów, tak aby ułatwiały zakupy oraz do nich zachęcały. Lada sklepowa musi także ułatwiać pracę sprzedawcy. W części niewidocznej już dla klientów mogą znajdować się dodatkowe półki, które ułatwiają sprzedawcy pracę. Można na nich właśnie przechowywać nie tylko towary ale także sprzęt potrzebny podczas podawania i sprzedawania towarów.

wymagania sprzedawcy

Rozmiary, ilość ale też sama obecność takich półek jest zwykle ustalana indywidualnie w zależności od wymagań sprzedawcy. W małych sklepach, w których lada sklepowa zajmuje jednak trochę miejsca pojawia się nie rzadko konieczność zastosowania specjalnych drzwiczek, które posłużyć mogą sprzedawcy do wychodzenia i obsługiwania klientów. O ile w mniejszym sklepie jest to rozwiązanie praktyczne i raczej często spotykane to już w przypadku większych stoisk może być to źle widziane. Zawsze też drzwiczki dla sprzedawcy zabierają miejsce w którym pojawić mogą się na przykład lady chłodnicze, w których prezentowany będzie towar. Także lady chłodnicze wykonywane są na specjalne zamówienie, chociażby w celu uwzględnienia specyfiki sprzedawanego w danym miejscu towaru, konieczności jego odpowiedniej prezentacji i tym podobnych czynników.

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Znajdź nas na Facebook’u!

Zobacz: