Meble bukowe w sypialni

Meble bukowe w sypialniMeble bukowe są jednymi z najczęściej wybieranych mebli. Dzieje się tak, ponieważ meble wykonane z drzewa bukowego cechują się dużą wytrzymałością i nieprzemijającą elegancją, co niekoniecznie można powiedzieć o meblach z innych gatunków drzew.

Meble bukowe przy odpowiedniej konserwacji długo pozostają w swoim pierwotnym kształcie, a ich właściciele cieszyć się nimi będą przed długie lata. Drewno bukowe cechują się sporą elastycznością obróbki, pomimo tego, że jest dość twarde, co sprawia, że przy meblach bukowych uświadczymy pięknych krzywizn i zaokrągleń, których próżno będzie nam szukać w meblach zrobionych z innych gatunków drzew. Co więcej, drewno bukowe jest odporne na uszkodzenia mechaniczne. Nie straszne są mu zarysowania, czy odpryski. A dzięki swojej dużej elastyczności jest w stanie wytrzymać duże ciężary. Meble z drewna bukowego, w przeciwieństwie do swoich „kuzynów”, nie posiada charakterystycznego dla drewna zapachu. Będzie idealnym materiałem na meble do sypialni, czy pokoju dziecinnego, gdyż nie wywoła rozdrażnienia.

Wbrew temu, co moglibyśmy sądzić, ceny mebli bukowych wcale nie są wygórowane.

Nie znajdziemy ich oczywiście w ramach tej samej półki cenowej, co dla przykładu mebli sosnowych, jednak ich trwałość i wysoka jakość jest w porównaniu do nich bezkonkurencyjna. Łazienka w stylu vintage to bardzo popularny obecnie trend na który decyduje się coraz więcej osób. Podczas aranżacji takiej łazienki liczy się przede wszystkim kreatywność i wyobraźnia. Jak powinna wyglądać łazienka vintage? Oto kilka wskazówek jak dobrze połączyć przeszłość z teraźniejszością. Zacznijmy od tego, że styl vintage to umiejętny balans pomiędzy teraźniejszością a przeszłością, czyli łączenie elementów nowoczesnych z ponadczasową klasyką. Takie połączenie ma na celu stworzyć idealną, nietuzinkową całość, która odda indywidualny charakter właścicieli. Pozostaje tylko pytanie jak zrobić to dobrze? Styl vintage najlepiej odnajdzie się w przestronnych, dużych łazienkach. Aranżację vintage charakteryzuje bowiem zastosowanie bardzo dużej ilości detali. Nic nie stoi na przeszkodzie, by styl vintage zastosować w małej łazience, ale trzeba wówczas pamiętać, by ograniczyć ilość ozdób, by nie stracić uroku tego stylu.

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Znajdź nas na Facebook’u!

Zobacz: