Meble drewniane i fronty fornirowane

Eleganckie meble drewniane są doskonałym wyborem także jeśli chodzi o naszą kuchnię, w której takie waśnie meble prezentować mogą się bardzo dobrze. Jednym z ważniejszych kryteriów mających wpływ na wybór mebli do kuchni jest często ich wygląd. Jeśli chodzi o meble drewniane to jest to bardzo ważna cecha, ale powinniśmy także zwracać uwagę na to w jaki sposób meble drewniane są wykonywane.

Na wygląd, ale także na wygodę ich użytkowania może mieć to czy posiadają one fronty fornirowane czy też nie. Liczy się także technologia w której fronty są wykonywane. Najlepszym zdaniem wielu ekspertów i specjalistów od wystroju wnętrza sposobem jest wykorzystanie frontów które wykonywane są ręcznie.

fronty fornirowane

Meble drewniane i fronty fornirowaneTakie rozwiązania pozwalają na stworzenie wyjątkowo gładkiej powierzchni, którą o wiele łatwiej jest utrzymać później w czystości, mniejszym nakładem pracy, a nawet bez konieczności stosowania specjalistycznych preparatów. Meble wykonane z drewna, w kuchni narażone są na działanie trzech głównych niekorzystnych dla nich czynników. Jest to woda i wilgoć, które są bardzo dla drewna szkodliwe, ale także różnice temperatur, które powstawać mogą w kuchni nie tylko przy okazji korzystania z piekarnika ale także podczas codziennego gotowania, jak również ryzyko uszkodzeń mechanicznych. Z tego też powodu wybierane jest specjalne, utwardzone drewno, które jest dodatkowo zabezpieczane. To właśnie stosowna warstwa lakieru zabezpieczającego jest w stanie ochronić drewno na przykład przed wilgocią czy wodą.

meble drewniane

Często powierzchnia takich mebli jest w pełni wodoodporna. Warstwa ochronna zabezpieczać może także przed działaniem innych szkodliwych czynników mogących oddziaływać na meble drewniane. Już samo zabezpieczenie przed wodą to o wiele większa wygoda czyszczenia mebli drewnianych. Można w tym celu wykorzystać po prostu delikatnie zwilżoną ścierkę lub gąbkę i w ten sposób wyczyścić meble. Nie zaszkodzi też od czasu do czasu zastosować specjalne preparaty przystosowane właśnie do czyszczenia mebli wykonywanych całkowicie z drewna. Nałożona przez producenta warstwa lakieru stanowić może także zabezpieczenie przed szkodnikami.

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Znajdź nas na Facebook’u!

Zobacz: