Największy wernisaż sztuki współczesnej w PolsceJedna z największych wystaw sztuki współczesnej będzie organizowana w przyszłym tygodniu na terenie naszego kraju, a konkretnie w Warszawie. Olbrzymie zbiory dzieł artystycznych najbardziej uznanych przedstawicieli gatunku sztuki współczesnej pojawią się w naszym kraju po raz pierwszych w historii na taką skalę.

Dotychczas największa wystawa nowoczesnych dzieł sztuki z gatunku sztuki współczesnej została zorganizowana na terenie Gdańska w 2015 roku, natomiast brakowało na niej wszystkich najznamienitszych przedstawicieli omawianego prądu w sztuce.

Sztuka przez duże S dostępna dla każdego

Spływające do Polski obrazy oraz liczne rzeźby autorstwa najlepszych ambasadorów sztuki współczesnej, po raz pierwszy będą miały po minimum jednym przedstawicielu z każdego kraju europejskiego oraz z całej Ameryki Północnej i Południowej. Na wernisażu nie zabraknie również artystów z Dalekiego Wschodu czy też malarzy, rzeźbiarzy i artystów rodem z samego Czarnego Lądu. Próżno szukać obecnie wolnych miejscówek, gdyż bilety rozeszły się w przeciągu pierwszych czterech dni od momentu ich emisji. W związku z tak dużym popytem na naszym rodzimym rynku na zapoznanie się ze sztuką współczesną, organizatorzy tego przedsięwzięcia pomyśleli o tym, aby zapewnić pozostałym osobom, chętnym partycypować w tym wielkim wydarzeniu kulturalnym, możliwość obejrzenia na telebimach relacji na żywo, jaka będzie przeprowadzana z Sali Kongresowej w Warszawie.

Polacy doceniają wartościowe obrazy

Z pozoru zachowanie naszych rodaków może nas nieco dziwić, gdyż zdawać by się mogło, że nasze społeczeństwo jeszcze nie dorosło do obcowania z nowoczesnymi prądami artystycznymi w sztuce, która coraz częściej przyjmuje się w wielu innych państwach naszego kontynentu i nie tylko. Prezentowane na wernisażu dzieła nie będą na sprzedaż, przynajmniej na razie. Planowane jest jednak wystawienie prezentowanych dzieł na sprzedaż w najbliższym czasie, niemniej jednak na chwilę obecną jest niemożliwe składanie jakichkolwiek zamówień na którekolwiek dzieła artystyczne. Trzeba się będzie trochę uzbroić w cierpliwość.

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Znajdź nas na Facebook’u!

Zobacz: