O rodzajach pomp ciepła

Wielu właścicieli domów jednorodzinnych szuka możliwości zmniejszenia kosztów ogrzewania. Wśród nich są osoby, które szukają nowoczesnych rozwiązań, które nie tylko pozwalają zmniejszyć rachunki za ogrzewanie, ale jeszcze zrobić coś dobrego dla środowiska. W domach tych osób możemy zobaczyć, że jako źródło ogrzewania wykorzystywana jest pompa ciepła powietrze woda.

Jakie zalety ma taka pompa ciepła?

Pompy ciepła mogą wykorzystywać energię zmagazynowaną w bardzo różnych miejscach: w wodzie gruntowej, gruncie, powietrzu. Pompa ciepła powietrze woda wykorzystuje energię słoneczną, która została zmagazynowana w powietrzu zewnętrznym. Nazwa pompy nawiązuje zarówno do dolnego źródła ciepła, jaki jest powietrze, jak i do górnego. W przypadku pompy powietrze woda górnym źródłem jest instalacja grzewcza napełniona wodą. Pompy ciepła powietrze woda (zobacz tutaj) to urządzenia bezobsługowe. Urządzenia te są dostępne na rynku od lat, są stale udoskonalane. Najnowsze, najbardziej nowoczesne modele pomp ciepła powietrze woda podczas upalnego lata można wykorzystać do chłodzenia domu. W porównaniu z typową klimatyzacją, jest to bardzo oszczędne rozwiązanie.

Komfortowe w obsłudze

Każda pompa ciepła niezależnie od rodzaju wyposażona jest w automatykę pogodową. Dzięki temu temperatura wody, która znajduje się w instalacji centralnego ogrzewania jest dostosowywana do aktualnie panujących na zewnątrz warunków. To jeden z powodów, dla których po zamontowaniu pompy ciepła rachunki za ogrzewanie są niższe. Parametry pracy pompy można odczytać na ekranie panelu sterującego. Producenci pomp ciepła naprawdę stawiają na rozwiązania na miarę XXI wieku; w ofercie niektórych z nich pojawiły się specjalne aplikacje do kontroli instalacji za pomocą urządzeń mobilnych, w tym przede wszystkim za pomocą smartfona.

Pompy ciepła to nowoczesne, odnawialne źródło energii. Decydując się na montaż na przykład pompy powietrze-woda można sporo zaoszczędzić na rachunkach za ogrzewanie. Przybywa więc osób wybierających to rozwiązanie.

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Znajdź nas na Facebook’u!

Zobacz: