Piękny i trwały dach w przystępnej cenieDach to najważniejszy element każdego budynku – chroni przed wiatrem i deszczem, a co ważniejsze, zapewnia odpowiednią temperaturą w pomieszczeniach użytkowych. Solidnie wykonany dach to gwarancja bezpiecznego i komfortowego użytkowania przez długie lata.

Na co zwracać uwagę wybierając pokrycie dachowe?

Wiele osób zastanawia się, czym kierować się podczas wyboru pokrycia dachowego? Materiałów wykończeniowych jest bardzo wiele, obok tradycyjnej dachówki znaleźć można także lekką i równie wytrzymałą blachodachówkę. Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest także przystępna cena.

Na pierwszy rzut oka blachodachówka nie różni się niczym od klasycznej dachówki – jest to materiał równie efektowny i dekoracyjny. Jest to jednak rozwiązanie znacznie lżejsze, dzięki czemu fundamenty domu są mniej obciążone. Dostępna na rynku blachodachówka różni się wzorem, kolorem, a często także jakością wykonania.

Huragany i burze nie stanowią zagrożenia

Solidnie wykonany dach zapewnia poczucie bezpieczeństwa i komfortowego użytkowania. Wiele osób obawia się przede wszystkim negatywnego działania wyładowań atmosferycznych oraz huraganów, które potrafią pojawić się w najmniej oczekiwanym momencie.

Fakt ten respektują oczywiście producenci pokryć dachowych, oferując blachodachówkę, która sprawdza się w każdej sytuacji, stawiając opór silnym porywom wiatru i nawałnicom.

Ważnym czynnikiem jest w tym przypadku odpowiedni montaż pokrycia dachowego – potwierdzeniem tej tezy są blachodachówki, w których każdy panel jest mocowany poziomo w ośmiu różnych punktach bezpośrednio do dachowej łaty, zapewniając tym samym trwałość i komfort użytkowania pokrycia dachowego przez długie lata.

Dla porównania, pokrycia dachowe montowane w oparciu o mocowania pionowe okazują się zdecydowanie mniej funkcjonalne i trwałe, a co ważniejsze, są one znacznie bardziej podatne na podnoszenie w przypadku silniejszych podmuchów wiatru.

Reasumując, solidnie wykonane pokrycie dachowe to gwarancja bezpieczeństwa i komfortowego użytkowania przez długie lata.

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Znajdź nas na Facebook’u!

Zobacz: