Sztuka jest dla każdego

Pizza to danie znane na całym świecie. I chociaż za jej stolicę uznaje się słoneczną Italię, to jej popularność już dawno przekroczyła granice kraju z południa Europy. A co warte podkreślenia – Włosi wcale nie są narodem, który spożywa jej najwięcej. Na całym globie każdego roku sprzedaje się 5 miliardów kawałków pizzy. Za co ją lubimy? Oto kilka najważniejszych powodów.

Proste i sycące danie

Pizza to niezwykle proste danie – jej najpopularniejsze odmiany składają się z zaledwie kilku dodatków (przykładem może być margherita, w skład której wchodzi jedynie ser mozzarella, pomidory i świeża bazylia). Jednocześnie jest to danie bardzo sycące, a już jeden kawałek placka z dodatkami może zaspokoić nawet największy głód.

Różnorodność dodatków

Pizza to danie, które – pomimo prostoty – charakteryzuje się dużą różnorodnością. Przejawia się to w ilości dodatków, które mogą być zamawiane przez amatorów tej potrawy. Ser, pieczarki, papryka, cebula, kiełbasa, pepperoni, bazylia, oregano, kukurydza, a nawet ananas – właśnie tak różnorodna może być pizza. Wrocław to jedno z wielu miast, które zaprasza na placki skomponowane według indywidualnych upodobań. Większość lokali serwujących pizzę pozwala na skomponowanie dania, które doskonale wpisze się w subiektywny gust kulinarny.

Łatwość zakupu

Pizza to takie danie, które można kupić w niemal każdym mieście – i to zarówno w lokalu stacjonarnym, przez telefon czy przez internet. Ta dostępność i łatwość zakupu pizzy to jeden z głównych powodów jej popularności (zwłaszcza w sytuacji, gdy brakuje pomysłu na kolację).

Przystępna cena

Nie jest tajemnicą fakt, iż nikt nie lubi wydawać na jedzenie zbyt dużej ilości pieniędzy. A pizza nie należy do potraw, które robią spustoszenie w portfelu. Pomijając najdroższe placki na świecie (których wartość przekracza 8000 złotych – w stolicy Malty czy w Nowym Jorku), średnia cena tej potrawy waha się od kilkunastu do maksymalnie kilkudziesięciu złotych.

Mówiąc o zaletach pizzy warto wspomnieć tu o jeszcze jednym plusie – ta potrawa to często podstawa rodzinnych bądź towarzyskich spotkań. Co będzie najlepsze na sobotnie spotkanie? Oczywiście pizza. Wrocław zaprasza do pizzerii, w których każdy znajdzie swój ulubiony placek z dodatkami.

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Znajdź nas na Facebook’u!

Zobacz: