Ponadczasowa, indywidualna sztukateria

Zmieniające się czasy mają swój ślad w architekturze wnętrz, która rządzi się panującą w danym okresie modą. Jednak trzeba zauważyć, że niektóre rozwiązania same w sobie nie zmieniają swojej popularności, przybierając odpowiedni wizerunek dopasowany do aktualnie panujących tendencji. Modernistyczny neoklasycyzm nie wyzbył się tego, co szczególnie doceniane było w poprzednich epokach, stąd też udało niezmiennie pojawia się  sztukateria wewnętrzna, ciesząca oko praktycznie zawsze, chociaż w każdej epoce w nieco innej odsłonie.

Nie inaczej jest współcześnie, kiedy to nadal bardzo chętnie po nią sięgamy, doceniając w niej przede wszystkim oryginalność jaką nadają każdemu pomieszczeniu. Kreowanie przy jej pomocy całym konceptem sprawia, że można zaaranżować niepowtarzalne kombinacje, których nie znajdziemy w żadnych systemowych katalogach. Dzisiejsza odsłona pozwala bowiem zobaczyć sztukaterie w innej odsłonie. Wykonana z lekkich materiałów, o wielu różnych zdobieniach lub też delikatnych przetarciach wpasowuje się w każdy nowoczesny styl.  Rozmaitość kształtów i rozmiarów otwiera nowe możliwości, a więc nie wyklucza z zastosowania w pomieszczeniach o małej powierzchni. Jest fantastycznym pomysłem na wykonanie pojedynczych elementów, takich jak wykończenie obudowy kominka czy skonstruowanie otwartej biblioteczki stanowiącej niekwestionowaną ozdobę. Można po nią sięgnąć szukając alternatywy pomiędzy obrazami ściennymi i pstrymi dekoracjami.

Naturalność, indywidualizm i elegancja – tego najczęściej szukamy w swoim pomysłach na aranżację naszych własnych wnętrz. Sztukateria, to jeden z tych pomysłów, który sprawdził się w wielu odsłonach, pozwalając jednocześnie na przełamanie nudnych, szablonowych rozwiązań, nie do końca satysfakcjonujących. Pozwala na podkreślenie własnego charakteru i stworzenie przestrzeni będącej królową indywidualnego szyku, ubraną w delikatne acz znaczące szaty, których nie sposób nie zauważyć. Sięgając po nią dzisiaj, zaskoczy nas jej nowoczesny kształt, a także materiał z jakiego jest wykonana, który jest znacznie mniej wymagający, niż gipsowe poprzedniczki.

Dowiedz się więcej na: https://www.melagu.pl/sztukateria/

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Znajdź nas na Facebook’u!

Zobacz: