Pożyczka – co to za rozwiązanie finansoweWśród wielu produktów finansowych, trudno jednoznacznie wskazać ten, który byłby szczególnie godny polecenia. Wszystko dlatego, że oczekiwania potencjalnych klientów bywają różne, tak samo, jak różna jest ich indywidualna sytuacja zarówno życiowa, jak i finansowa. Osoby, które nie dorobiły się oszczędności, lub po prostu żyły przysłowiową chwilą, mogą się znaleźć w sytuacji, wydawać by się mogło bez wyjścia. Dzieje się tak zazwyczaj wtedy, gdy spotyka ich nieciekawa sytuacja, taka jak wypadek, lub inne zdarzenie losowe, na które nie ma się najmniejszego wpływu.

Nie mam pieniędzy co zrobić?

Jeśli nie ma się oszczędności ani nieruchomości, którą można by było zastawić, to w grę wchodzi pożyczka. Można ją otrzymać praktycznie od ręki, ale nie jest to kwota, którą można by nazwać pokaźną. Z reguły biorą ją osoby, których zadowala niewielka suma, taka, która pokryje bieżące wydatki, takie jak na przykład opłaty za media. Dlatego też wszyscy ci, którzy są w kiepskiej sytuacji materialnej, nie wiedzą, czy lepszy będzie kredyt czy pożyczka.

Kredyt czy pożyczka?

Wiadomo, jeśli otrzyma się mniejszą kwotę, to mniej będzie do oddania, a tym samym odsetki i oprocentowanie będą niższe. Nie są to jednak cechy, na które zwraca osoba, która pilnie potrzebuje gotówki. Z reguły myśli się o tym już po fakcie, gdy wyjdzie się z finansowego dołka. Na pewno dla tych, którzy potrzebują większej sumy, najlepsze będą kredyty. Muszą się jednak oni przygotować na przedstawienie instytucjom, do których się zwrócą, wszelkich niezbędnych dokumentów, a w tym konkretnym przypadku nie jest ich mało. Na pewno konieczne jest przedstawienie umowy o pracę, aby w ten sposób udokumentować wysokość osiąganych dochodów. Nie bez znaczenia są też bieżące, regularne wpływy na konto bankowe, a także fakt, czy potencjalny klient ma także zobowiązania w innych bankach. Jeśli ma i nie spłaca ich regularnie, to siłą rzeczy będzie trudno otrzymać kolejny kredyt. Nie jest to bowiem mile widziane w tym przypadku i z reguły najpierw trzeba spłacić jeden, aby móc otrzymać następny.

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Znajdź nas na Facebook’u!

Zobacz: