Kredyty i pożyczki dla wszystkich

Z zagranicznych wakacji przywozimy nie tylko pamiątki, zdjęcia, ale także kulinarne wspomnienia. Do smaków, które poznaliśmy spędzając wakacje we Włoszech możemy powrócić w każdej chwili bez względu na to, gdzie mieszkamy. Liczba lokali z włoską kuchnią jest naprawdę imponująca. W wielu z nich w karcie dań nie może zabraknąć oczywiście pizzy.

Pizza Wrocław przygotowanie

Pizza Wrocław przygotowana zgodnie ze sztuką jest daniem bardzo prostym, ale jednocześnie niezwykle smacznym. Danie to może mieć też mnóstwo wariacji. Polacy bardzo lubią i chętnie zamawiają pizzę Neapolitana. Do najsłynniejszej pizzy neapolitańskiej bez wątpienia należy Margerita. Danie to zaskakuje osoby, które jedzą je po raz pierwszy minimalną ilością składników. Oprócz drożdżowego placka do pizzy potrzebujemy sera mozzarella, pomidorów i kilka listków świeżej bazylii. Podczas pobytu we Włoszech warto spróbować calzone. To także pizza, ale przygotowana w formie dużego pierożka. Do farszu używa się takich samych składników, jak do pizzy. Calzone jest jeszcze mało w Polsce znane, ale do menu wprowadza je coraz więcej pizzerii.

Smak

Wielu osobom powinna smakować także pizza inspirowana tą przygotowywaną na Sycylii. Sycylijską pizzę pokochają w szczególności te osoby, które wolą pizzę na grubszym cieście. Na Sycylii pizza ta ma prostokątny kształt. Dodatki do pizzy sycylijskiej to anchois, cebula, wyrazisty w smaku ser caciocavalloy. Danie wieńczy oregano. Pizza to naprawdę proste danie, które każdego dnia można przygotować z innymi dodatkami. Równie smaczna będzie z kiełbasą, szynką, jak i z salami czy włoską szynką prosciutto. We Włoszech danie to ma tyle wersji, ile jest regionów. Amatorzy pizzy na cienkim cieście koniecznie powinny odwiedzić Florencję. Nie ma drugiego miasta, w których w pizzeriach podawano by pizzę na tak cieniutkim cieście. Im dalej bowiem na północ, tym pizza stawała się cieńsza, a dodatki na niej bogatsze.

Pizza była daniem biedaków. Potrawę podobną do pizzy znano w wielu kulturach starożytnych, jednak sławę zdobyła we Włoszech.

Więcej na https://www.pizzadominium.pl/lokale/wroclaw

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Znajdź nas na Facebook’u!

Zobacz: