Precyzyjne układanie płytek – tylko z dobrą przecinarką

Firmy budowlano-remontowe i pracujące w nich osoby na co dzień posługują się wieloma różnymi narzędziami, które umożliwiają im wykonywanie swojej pracy w należyty sposób. Glazurnicy, czyli specjaliści układający glazurę np. w łazience czy w kuchni, potrzebują narzędzi pozwalających na docinanie płytek na wymiar. To konieczne właściwie wszędzie. W niewielu sytuacjach płytki pasują idealnie na wymiar na podłogę czy ścianę i nie trzeba ich docinać. Dlatego na wyposażeniu glazurników powinna znaleźć się profesjonalna przecinarka. Jak ona działa i jakie parametry powinna mieć?

Najlepsze przecinarki do glazury

Urządzenia i maszyny służące do przecinania kafelek i płytek muszą charakteryzować się łatwością zastosowania i bezpieczeństwem użycia, by mogły być wykorzystywane przy pracach remontowych i wykończeniowych. Narzędzia takie jak przecinarki do glazury pozwalają na uzyskanie doskonałych rezultatów, w postaci przyciętych na odpowiedni wymiar płytek. Takie urządzenia powinny cechować się wysoką poręcznością i funkcjonalnością. Najlepiej, aby były to solidne, wytrzymałe przecinarki, które pozwalają na cięcie na mokro ceramiki, porcelany, szkła czy kamieni naturalnych, bez względu na ich wielkość czy fakturę powierzchni. Sprawdź na https://www.husqvarnacp.com/pl/maszyny/przecinarki-do-glazury/

Jakie parametry mają przecinarki do przycinania płytek?

Wydajne przecinarki do glazury powinny umożliwiać użytkownikowi wykonanie cięć na założonej długości czy szerokości. Przecinarki mogą ciąć wgłębnie oraz pod kątem 45 stopni, co w wielu przypadkach jest bardzo ważne. Modele nowoczesnych przecinarek mogą mieć na swoim wyposażeniu innowacyjne systemy zatrzymywania strumienia wody, dzięki któremu woda i ścier pozostają w wózku dołączonym do urządzenia podczas cięcia.

Maksymalna długość cięcia w karcie produktu, jakim jest przecinarka do płytek, podawana jest w mm i wynosić może ponad 700 mm. Ważna przy wyborze będzie również średnica tarczy i dodatkowe wyposażenie przecinarki, np. składane nogi i koło, co pozwala na łatwiejszą obsługę maszyny przez jednego operatora.

Zobacz też:

Znajdź nas na Facebook’u!

Zobacz: