Rozbudowa domu krok po kroku

Rozbudowa domu krok po krokuTwój dom okazał się za ciasny, a ilość pokoi nie wystarcza, by komfortowo w nim mieszkać? To powszechne zjawisko, które prowadzi do rozbudowy domu.

Jak zatem przygotować się do tego? W dzisiejszym artykule podpowiadamy jak przebrnąć przez formalności rozbudowy domu. Przystępując do rozbudowy domu przede wszystkim powinniśmy to dobrze przemyśleć i rozplanować. Na początku trzeba ustalić kwestię, czy rozbudowa będzie bezpośrednio dotyczyć granicy działki sąsiada. Jeśli tak nasza przebudowa musi mieć określone normy odległości od sąsiada. Zgodnie z przepisami prawa ściana budynku musi być usytuowana w odległości 3 m jeśli nie ma otworów okiennych, ani drzwiowych lub 4 m, gdy takie otwory posiada.

Jeśli nasza działka umożliwia rozbudowę domu możemy zwrócić się do Starosty o wydanie pozwolenia na takie działanie.

Decydując się na rozbudowę domu musimy być pewni, że nasz budynek jest do tego przystosowany. Szczególnie jeśli chodzi o starsze budownictwo- może okazać się, że ściany nośne lub stropy nie pozwalają na wykonanie takich prac. Pierwszym rodzajem rozbudowy jest wykonanie nadbudowy, która pozwala na dobudowanie kolejnej kondygnacji budynku. Możemy również nasz budynek rozbudować w bok- jednak tutaj musimy sprawdzić, czy nasza działka ma odpowiednio tyle miejsca. . Jeżeli szukasz informacji na temat podobnego rozwiązania to zdecydowanie powinieneś przejrzeć dostępne w Internecie możliwości, a dzięki nim dowiecie się, co dla was będzie najlepsze. Wykorzystanie możliwości internetowych pozwala znacząco oszczędzić czas. Zdecydowanie warto korzystać z podobnych wariantów, które zdobywają coraz to większe zainteresowanie.

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Znajdź nas na Facebook’u!

Zobacz: