Wentylatory kanałowe przelotowe

Wentylatory kanałowe przelotoweWentylatory kanałowe przelotowe to kolejny, dość popularny typ wentylatorów. Są to wydajne urządzenia o dużym sprężu i jednocześnie małej średnicy.

Wentylatory kanałowe rewersyjne to również bardzo wydajne i chętnie stosowane wentylatory. Mogą one pracować w dowolnej pozycji, dzięki czemu są dość rozpowszechnione. Cechą charakterystyczną tego rodzaju wentylatorów jest to, że mogą one być używane zarówno do nadmuchiwania powietrza do środka, jak i wydmuchiwania go na zewnątrz. Ogromną zaletą wentylatorów kanałowych przeciwbieżnych również jest to, że można zamontować je w kanale w dowolnej pozycji. Tajemnicą wydajności tego rodzaju systemu wentylatorów jest zastosowanie dwóch wentylatorów umieszczonych przeciwbieżnie do siebie.

Specjalne wentylatory kanałowe stosuje się oczywiście we wszelkich przestrzeniach zagrożonych wybuchem.

Wentylatory przeciwwybuchowe najczęściej dzielą się jeszcze na te przystosowane do pracy w atmosferze gazów wybuchowych oraz pyłów wybuchowych. Warto pamiętać o tym, że kupując wentylator kanałowy przeciwwybuchowy, trzeba sprawdzić, czy spełnia on dyrektywę unijną ATEX. . Jeżeli szukasz informacji na temat podobnego rozwiązania to zdecydowanie powinieneś przejrzeć dostępne w Internecie możliwości, a dzięki nim dowiecie się, co dla was będzie najlepsze. Wykorzystanie możliwości internetowych pozwala znacząco oszczędzić czas. Zdecydowanie warto korzystać z podobnych wariantów, które zdobywają coraz to większe zainteresowanie.

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Znajdź nas na Facebook’u!

Zobacz: