Wybór materaca

Jednym z podstawowych kryteriów decydujących o tym jaki materac powinno się dobrać jest oczywiście waga oraz wzrost osoby, która będzie z materacu korzystać. Nie zawsze jest to oczywiście jedyne kryterium, które determinować będzie rodzaj wybieranego przez siebie materaca. Jak się okazuje bardzo duże znaczenie mają tutaj indywidualne cechy, takie jak na przykład problemy z kręgosłupem. Dobrze dobrany materac czy też poduszka ortopedyczna w znacznym stopniu pomagają złagodzić nawet silny ból pleców, który pojawić może się na skutek użytkowania nieprawidłowo dobranego do swoich potrzeb materaca.

Materac ortopedyczny dobierać należy zgodnie oczywiście z zaleceniami lekarza ortopedy, który doradzi na co przy wyborze powinno się zwrócić uwagę w pierwszej kolejności. Bardzo ważne jest także, jak się okazuje to, w jakiej pozycji najbardziej lubimy spać. Inny materac będzie najlepszy w przypadku klasycznej pozycji na wznak, inny natomiast dla osób, które wolą spać na boku. Nawet jeśli waga takiej osoby jest stosunkowo niewielka, to podczas spania na boku znacznie obciąża się niektóre punkty materaca, po pewnym czasie pojawić mogą się w tych miejscach nawet trwałe odkształcenia, które mogą uniemożliwiać dalsze użytkowanie materaca. Mając na uwadze takie preferencje odnośnie swojej ulubionej pozycji do spania, powinniśmy wybierać materace o nieco innej charakterystyce oraz wykonane z innych materiałów. Po pierwsze powinny być to materace grubsze, dzięki czemu lepiej będą znosić obciążenia.

Rozważyć można także wzmocnienie ich dodatkowym materiałem takim jak końskie włosie. Materiał ten ma znaczny wpływ na elastyczność przy użytkowaniu materaca. Sam materac najlepiej jeśli będzie wtedy materacem lateksowym. Materiał ten zdecydowanie lepiej radzić może sobie z takowymi obciążeniami, które powstawać mogą przy użytkowaniu materaca w taki sposób. Problemem może być dopasowanie podwójnego materaca, w zależności od preferencji co do ulubionej pozycji do spania, osób które z takich materaców będą na co dzień korzystać.

poznaj ofertę –

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Znajdź nas na Facebook’u!

Zobacz: