Wyspa w kuchni

Wyspa w kuchniKuchnia to serce domu – powinna być przytulna i sprzyjać wspólnemu spędzaniu czasu. Urządzenie kuchni, która byłaby zarazem ładna i funkcjonalna, to jednak spore wyzwanie. Jedną z ważniejszych decyzji, które trzeba podjąć już na etapie planowania, jest chęć postawienia w kuchni wyspy.

Ten pomysł aranżacyjny zdobywa coraz większą popularność i jest chętnie wykorzystywany nie tylko w dużych przestrzeniach, ale także w mniejszych, blokowych kuchniach. Jakie są wady i zalety kuchni z wyspą i czy warto się na nią zdecydować? Wyspa w kuchni ma wiele zalet. Przede wszystkim świetnie się prezentuje, nadając kuchni elegancji i sprawiając, że ta wygląda mniej banalnie. Kuchnia, w której zamontowano wyspę, staje się przytulną, otwartą przestrzenią, która zaprasza do spędzania w niej czasu. Jej najważniejszą zaletą jest dodatkowy blat roboczy i miejsce do wspólnego gotowania z rodziną czy przyjaciółmi. Przy wyspie w kuchni bez problemu zgromadzi się kilka osób i będzie mogło zająć się wspólnym przygotowywaniem posiłku, nie wchodząc sobie nawzajem w drogę.

Decydując się na kuchenną wyspę, zyskujemy także dodatkowe miejsce do przechowywania: szafki umieszczone pod blatem wyspy to idealny schowek na naczynia, garnki czy akcesoria do gotowania.

Dzięki zastosowaniu wyspy mamy także więcej miejsca na montaż urządzeń AGD – możemy więc bez problemu dostosować się do wskazań bezpieczeństwa, które mówią, że zlew i płyta grzewcza powinny być od siebie oddalone o co najmniej kilkadziesiąt centymetrów. Warto także pamiętać, że jeśli wyspa ma powstać w kuchni połączonej z salonem, pełni ona ważną rolę estetyczną: symbolicznie oddziela jedną przestrzeń od drugiej i wprowadza w mieszkaniu harmonię. . Jeżeli szukasz informacji na temat podobnego rozwiązania to zdecydowanie powinieneś przejrzeć dostępne w Internecie możliwości, a dzięki nim dowiecie się, co dla was będzie najlepsze. Wykorzystanie możliwości internetowych pozwala znacząco oszczędzić czas. Zdecydowanie warto korzystać z podobnych wariantów, które zdobywają coraz to większe zainteresowanie.

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Znajdź nas na Facebook’u!

Zobacz: