Zalety systemów kominowychSystemy kominowe to atrakcyjna i funkcjonalna alternatywa dla tradycyjnych kominów murowanych. Zaletą przedmiotowych systemów jest przede wszystkim to, że są one produkowane z półfabrykatów, co w znaczny sposób wpływa na trwałość i funkcjonalność urządzenia.

Dlaczego warto wybierać systemy kominowe?

Systemy kominowe są przede wszystkim łatwe w montażu i eksploatacji, co w połączeniu z funkcjonalnością urządzenia stanowi priorytetowy argument, zachęcający do zainteresowania się przedmiotowym rozwiązaniem.

Główną część komina systemowego stanowi wykonana z ceramicznego materiału rura, obudowana keramzytobetonowymi pustakami. Niektóre modele posiadają dodatkową izolację, umieszczaną pomiędzy obydwoma warstwami – izolacja zwiększa ochronę systemu kominowego przed nadmiernym wychłodzeniem i utratą ciepła. Więcej na http://www.systemykominowe.pl/kalkulator.html

Systemy kominowe składają się z gotowych elementów, co korzystnie szybkość montażu, nie ma ponadto mocy o pomyłce – poszczególne elementy są idealnie do siebie dopasowane. Śmiało można więc stwierdzić, że ilość prac montażowych została w tym przypadku ograniczona do niezbędnego minimum. Pomocna okazuje się także dołączona do zestawu instrukcja obsługi, dzięki której komin można bez problemu zainstalować samodzielnie, ograniczając w ten sposób koszty związane z zatrudnieniem fachowca.

Eksploatacja

Niepodważalną zaletą systemów kominowych jest także łatwa i bezproblemowa eksploatacja, a także funkcjonalność urządzenia. Warto nadmienić, że całość wykonana została z najwyższej jakości materiałów, czego potwierdzeniem są europejskie certyfikaty CE oraz wieloletnia gwarancja na elementy ceramiczne, którą objęte zostały systemy kominowe. Dla standardowego użytkownika oznacza to, że system kominowy zapewnia optymalną ochronę przed pożarem oraz zawilgoceniem systemu kominowego, co jest równoznaczne z wygodnym i bezproblemowym użytkowaniem przez długie lata.

Godny podkreślenia jest również fakt, że systemy kominowe są kompatybilne z różnymi urządzeniami grzewczymi, przede wszystkim z piecami oraz kominkami, także wyposażonym w płaszcz wodny lub system dystrybucji gorącego powietrza (DGP).

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Znajdź nas na Facebook’u!

Zobacz: