Zalety wyspy w kuchni

Zalety wyspy w kuchniWyspa w kuchni ma wiele zalet. Przede wszystkim świetnie się prezentuje, nadając kuchni elegancji i sprawiając, że ta wygląda mniej banalnie. Kuchnia, w której zamontowano wyspę, staje się przytulną, otwartą przestrzenią, która zaprasza do spędzania w niej czasu.

Jej najważniejszą zaletą jest dodatkowy blat roboczy i miejsce do wspólnego gotowania z rodziną czy przyjaciółmi. Przy wyspie w kuchni bez problemu zgromadzi się kilka osób i będzie mogło zająć się wspólnym przygotowywaniem posiłku, nie wchodząc sobie nawzajem w drogę. Decydując się na kuchenną wyspę, zyskujemy także dodatkowe miejsce do przechowywania: szafki umieszczone pod blatem wyspy to idealny schowek na naczynia, garnki czy akcesoria do gotowania. Dzięki zastosowaniu wyspy mamy także więcej miejsca na montaż urządzeń AGD – możemy więc bez problemu dostosować się do wskazań bezpieczeństwa, które mówią, że zlew i płyta grzewcza powinny być od siebie oddalone o co najmniej kilkadziesiąt centymetrów.

Warto także pamiętać, że jeśli wyspa ma powstać w kuchni połączonej z salonem, pełni ona ważną rolę estetyczną: symbolicznie oddziela jedną przestrzeń od drugiej i wprowadza w mieszkaniu harmonię.

Wyspa kuchenna może jednak okazać się także złym rozwiązaniem. Źle sprawdzi się ona w bardzo małych pomieszczeniach, ponieważ utrudni poruszanie się po nich i zabierze cenne miejsce, zwłaszcza jeśli będzie sporych gabarytów. Jeśli kuchnia jest częścią salonu, wyspa sprawi także, że część kuchenna, choć będzie symbolicznie oddzielona, zajmie więcej miejsca – w małych pomieszczeniach może być to poważny problem. Wyspa w kuchni może okazać się dobrym lub złym rozwiązaniem w zależności od tego, jakim pomieszczeniem dysponujemy i co lubimy. Lepiej unikać jej w małych pomieszczeniach oraz w przypadku aneksów, które w zamierzeniu miały wtopić się w salon i nie rzucać w oczy. Wyspa w kuchni będzie za to świetnym rozwiązaniem do większych przestrzeni – zaoferuje dodatkowe miejsce do przechowywania i do pracy, przez co zachęci do wspólnego gotowania.

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Znajdź nas na Facebook’u!

Zobacz: