Zastosowanie żelu hydrokoloidowego

Coraz częściej z leczeniu ran stosuje się żele hydrokoloidowe. To specjalne środki, które sprawiają, że rany goją się zdecydowanie szybciej. Poniżej prezentujemy najpopularniejsze zastosowanie żelu hydrokoloidowego.

Odleżyny

To jedne z bardziej uporczywych ran. Dotykają one osoby unieruchomione. Wbrew obiegowej opinii nie pojawiają się wyłącznie u osób starszych. Również młodzi ludzie, którzy z jakiegoś powodu długo nie wstają z łóżka narażeni są na powstawanie odleżyn. Wielu lekarzy i specjalistów zajmujących się opieką nad leżącymi pacjentami podkreśla, że żele hydrokoloidowe w leczeniu odleżyn sprawdzają się świetnie. Pomagają zarówno w przypadku odleżyn, które dopiero zaczynają się rozwijać, jak i tych już naprawdę mocno zaawansowanych. Dzięki nim odleżyny szybciej się goją, co istotnie wpływa na komfort pacjentów, u których się pojawiły.

Oparzenia

Żele hydrokoloidowe bardzo dobrze sprawdzają się również w przypadku oparzeń. Można po nie sięgać już w pierwszej fazie leczenia, kiedy oparzenie jest jeszcze całkowicie świeże. Żel „wyciąga” wówczas wysoką temperaturę z rany, co z kolei sprawia, że powstałe obrażenia nie rozwijają się dalej. Żele działają bardzo szybko. Przynoszą wyraźną ulgę. Ich stosowanie związane jest również ze zdecydowanie mniejszymi dolegliwościami bólowymi odczuwanymi przez osobę poparzoną.

Owrzodzenia

To kolejny rodzaj ran, w przypadku których żele hydrokoloidowe sprawdzają się świetnie. Podobnie jak w przypadku odleżyn oraz oparzeń sprawiają, że leczenie rany przebiega zdecydowanie szybciej.

Rany suche i mokre

Mówiąc o tym, w przypadku jakich ran sprawdzają się żele hydrokoloidowe, koniecznie trzeba podkreślić, że można je stosować zarówno na rany suche, jak i mokre. W każdym przypadku radzą sobie naprawdę bardzo dobrze. Zapewniają odpowiednie środowisko, chronią ranę przed zabrudzeniami, niwelują dyskomfort.

Żele hydrokoloidowe to naprawdę doskonały sposób na to, aby przyspieszyć gojenie wielu rodzajów ran. Ich stosowanie jest w pełni bezpieczne. Żele nie wywołują podrażnień ani reakcji alergicznych.

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Znajdź nas na Facebook’u!

Zobacz: